Jedną z największych atrakcji Świeradowa jest XIXw. Dom Zdrojowy wraz z modrzewiową halą spacerową oraz Muzeum Zdrojowym. Z 46-metrowej wieży zegarowej można podziwiać widoki.
Kolej Gondolowa świetnie łączy miasto z górami. Wagoniki są w stanie w ciągu godziny przewieźć 2400 osób. Ośrodek czynny cały rok: w zimie korzystają z niego narciarze i snowboardziści (do ich dyspozycji 2500 metrów oświetlonej nartostrady) a od wiosny do jesieni jest atrakcją dla pieszych i rowerowych turystów.
Schronisko na Stogu Izerskim - wybudowane w 1924r. poniżej szczytu Stóg Izerski (1107 m.n.p.m.). Możemy się tu dostać Koleją Gondolową.
Single Tracki to propozycja dla rowerzystów. Te naturalne ścieżki rowerowe wiją się między drzewami i wśród leśnych polan pozwalając na aktywny wypoczynek. Ścieżki są jednokierunkowe, mają szerokość ok. 80 cm i nachylenie ok 5%.  
Minigolf - pole do minigolfa znajduje się na skrzyżowaniu ulic Zakopiańskiej i Krótkiej. 
Wodospady - w mieście znajduje się kilka niewielkich wodospadów. Jeden z nich położony jest przy wyjeździe w stronę Szklarskiej Poręby a inne powyżej osiedla Czerniawy.
   
   
Zamek Czocha był tłem dla wielu filmów. Położony w miejscowości Sucha, 18km od Świeradowa. 
Inny piękny zamek znajduje się w Czechach, w miejscowości Frydlant 25 km od Świeradowa.
Zakręt Śmierci  to zakręt 180 stopni na drodze do Szklarskiej Poręby. Nazwę zawdzięcza licznym wypadkom, które miały tam miejsce. Poniżej zakrętu znajdują się sztolnia starej kopalni. 13 km od Świeradowa.
Lubomierz to jedno z najstarszych miast w województwie dolnośląskim. Znajduje się tu m.in. muzeum Kargula i Pawlaka. 20 km od Świeradowa.
Jezioro Złotnickie powstał po spiętrzeniu Kwisy. Nad jeziorem znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych. Warto zobaczyć również tamę o wysokości 23 metrów. 18 km od Świeradowa.
Szklarska Poręba. Główne atrakcje to Dinopark, Park Rozrywki Esplanada, Park Linowy Trollandia oraz szczyt Szrenica -1362 m.n.p.m. 15 km od Świeradowa.

  + 48 505 584 350
  + 48 505 584 388

mail   pokoje@jaskolczewzgorze.pl
 www.facebook.com/jaskolczewzgorze/

Pokoje gościnne na Jaskółczej
ul. Jaskółcza 11, 59-850 Świeradów-Zdrój

 
 Powered by: www.cdx.pl